Proč stojí skoro všechny šablony wordpress.com za houby?

Brzy svůj blog přestěhuji na doménu lefiath.cz (nebo možná petrsiroky.com, přijde na to co mi bude připadat vhodnější), a poté si budu moci vytvořit šablonu jakou chci. Mít blog na wordpress.com je pohodlné, nemusím se o nic starat a prostě jen píšu. Problém nastává, když si chci něco upravit – jejich šablony jsou většinou mizerné – pokud už narazím na něco, co se dá tolerovat, má to příšerné formátování textu.

Tím nechci říct že nové šablony jsou špatné – ale jsou nepochopitelně primitivní, na úrovni roku 2000. Jsou neohrabané, a ne jednoduché, ale primitivní. Ostatně podívejte se na novinky wordpressu: http://en.blog.wordpress.com/ Snad kromě nejnovějšího Wu Wei (a i ta je divná, stačí se podívat na detail příspěvků…), který právě používám, většina nestojí za nic. Nemám zájem zbytečně platit další peníze ta to, abych mohl na tomto blogu zprovoznit editování šablony, když by v mnoha případech stačilo pouze mírně upravit formátování textu, když si mohu bez problémů zařídit blog na své doméně.

Snad kromě opravdu špatného formátování neberte moje útoky na šablony tak vážně – běžnému uživateli a lidem, kteří nejsou postižení grafikou, bez problémů většina šablon poslouží. Já se jdu připravovat na vlastní vzhled.

Reklamy

6 responses to “Proč stojí skoro všechny šablony wordpress.com za houby?

  1. Přesně to samé jsem zjistil již dříve. Asi půl roku nazpět. Je dobře, že si tohle uvědomí více lidí, že wordpress.com spíše více omezuje, než nabízí.

  2. Ok, ale zase je musme pochopit, že kdyby uveřejňovali kvalitní šablony, kdo by si potom od nich kupoval ty jejich výhody? A nehledě na to, že vývoj takové kvalitní šablony dá určitě více práce a zabere daleko více času.

    • Pokud to není myšleno ironicky, tak opravdu nesouhlasím. Rozdíl v kvalitní šabloně je, jak ji navrhne designér, kodérovi a programátorovi potom už design problémy nedělá. Navíc jejich výhody určitě nestojí na nekvalitních šablonách, prostě produkují hromadu mizerných šablon, protože je lepší kvantita než kvalita, lidi jsou nenároční a jsou rádi, že se něco děje.

  3. To je také pravda, ale přesto si stojím z vlastním názorem. Vím, co to je když se navrhne jednoduchý design a když se navrhnuje kvalitní a propracovaný. To dá zabrat někdy i zkušenému kodérovi/programátorovi.

  4. Mýlíš se, z roku 2000 jsou taky vhodné a nejlepší.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s