Rozšlápnutý banán?

Posledních pár dní minimálně část českého internetu žije problémy společnosti Banán, která poskytuje hosting, a kterou vlastní kontroverzní (mírně řečeno, jiní by sáhli k úplně jiným slovům) Radovan Kaluža. Ano, ani já jsem neodolal a musím o tom něco ublognout 🙂

Banán

Nejprve trochu nastínění, o co vlastně jde (mnoho z vás, pokud nepocházíte z Webtrhu, nemusí ani vědět, kdo, nebo co je Kaluža zač) – server(y) Banánu byly v minulých několika dnech napadeny neznámým útočníkem. Nutno poznamenat, že pověst Banánu není nejlepší – společnost byla například nedávno pokutována za spamování, kterým na internetu opravdu proslula, pokud trochu pohledáte, můžete najít velmi mnoho stížností na úroveň technické podpory (což ale nemusí být zas takový problém, sám nemám podporu speciálně u hostingů příliš rád, protože zde velmi často platí, že můžete narazit ne na blbce, ale přímo na vylízané pako, které místo toho, aby někde slintalo s kostkami Dupla, někdo posadil k počítači – neobviňuji nikoho přímo a přál bych si, aby takových lidí bylo minimum, ale zatím jsem měl poměrně často podobný dojem), a hlavně, dočíst se o Radovanovi Kalužovi. Co ten člověk provádí, je za hranicemi snad všeho.

Nejsem psycholog, ale mám dojem, že Kaluža trpí určitou potřebou se neustále předvádět. Nevěřím tomu, že jde o nějaký promyšlený pokus na sebe poutat pozornost, protože to by na to musel jít ve stylu takového Hulána, a ne tak, jak činí on. Hlavní problém také je to, že Kaluža by si tohle jako vlastník společnosti, která by měla provádět zodpovědnou činnost, neměl dovolovat. A o čem to pořád mluvím? O jeho blogu (ne, nedám vám odkaz, pokud po tom tak toužíte, najděte si ho, ale nestojí to za to). Když se tam podíváte, dostanete dojem, že na něj mohou chodit pouze lidé, které zajímá: Koho Radovan poslední dobou ojel. S kým Radovan kdysi chodil, pak ho opustila, a jak se nyní má špatně, protože s ním nezůstala. Jak Radovan válčí s lidmi, kteří nemají rádi jeho aktivity a dělají si z něj legraci. Jak Radovan píše v podstatě cokoliv pochvalného o sobě, případně o společnosti banán. Sakra, nic proti úspěchu – já mu ho přeju. Ale tohle machrování vážně není něco, co se píše na internet, aby si to mohli přečíst úplně neznámí lidé. Upřímně řečeno, ani mě by nebylo příjemné, kdyby se mi nějaký kamarád chlubil od rána do večera – opravdu to není o závisti, ale je to o tom, jak je někdo plný sám sebe (a snad ještě spermatu a fekálií).

Tudíž, Banán byl nabourán, na stránkách se objevila poměrně veselá hláška od crackera (http://lefiath.cz/obrazky/banan-hacked.png), a na webtrhu se rozjela šťavnatá diskuze: http://webtrh.cz/72820-banan-hacked-p7 Myslím, že něco tak ostře sledovaného tu ještě nebylo, bravo, bulváre (nejsem jiný, poměrně se tím bavím 🙂 ).

Nevím, jaká je aktuální situace v Banánu, ale z toho, co tam slyším, to nevypadá nejlépe – minimálně někteří zákazníci jsou velmi nespokojeni, jak nedostatečným zabezpečením serverů, tak přístupem společnosti (blokování e-mailů, hloupé výmluvy, vysvětlení jen některým a mlžení) – v podstatě to vypadá tak, že se snaží vše ututlat. Jistě, není to žádná pozitivní informace, ale podle mě dělají ještě hůř, když se vše snaží zamést pod koberec. Navíc, pokud bude Kaluža a spol. mazat jakékoliv zmínky o nabourání se na stránkách, které mu patří, nijak si nepomůže, protože něco zkrátka nezcenzuruje a bude ještě víc pro smích.

Aby si banán nějak pomohl, musel by zřejmě vyhlásit trochu jiný přístup. Osobně se mi třeba líbí nápad s webkamerkou a garancí nonstop podpory, ale zmíněná negativa + chování majitele rozhodně převažují, vedle toho je to jen taková blbůstka. Jinak ještě musím dodat, že ač nechodím na podobné servery typu okoun.cz, čas od času si procházím různé věci o Kalužovi, Hulánovi, apod. A pokud se někdo chce pobavit, doporučuji toto: http://exotopedia.org/wiki/Radovan_Kalu%C5%BEa

A poté přišel další kopanec do kulí – dnes útočník opět řádil, tentokrát ne nabouráním stránek, ale rozesláním e-mailů s přístupovými údaji zákazníkům banánu. Další problém je ten, že někteří lidé ani nemuseli zaznamenat, že má Banán podobné problémy, což je podle mě velice nezodpovědný přístup, tutlat něco a s tím ohrožovat své klienty? Jsem rád, že u Banánu nejsem… a nechci být zaujatý, ale tu vlnu negativismu přehlížet nelze.

Reklamy

11 responses to “Rozšlápnutý banán?

 1. Beztak mu všichni závidíte úspěch, krásu a ženský.

 2. Tak ta čeština mě rozsekala 😀 Nechápu, jak mohl udělat titul Mgr., pokud ho samozřejmě má. Díky za zpříjemnění večera takovým skvělým článkem.

 3. Blog už smazal. Ještěže existuje archiv Googlu 😀 Nalezl jsem tam perfektní příklad narcismu. Nemám nic proti tomu, když člověk napíše článek o sobě, o tom, co dělá a co dokázal, ale pokud to podá takovýmhle stylem, tak se tomu dá jenom smát 🙂 Nejvíc mě dostala ta jeho diplomovka 😀 😀

 4. Tak s tím spamováním si udělal zase obrovskou reklamu a tím blogem taky. Otázka jestli to dělal všechno jenom pro reklamu bananu, nebo je takový ve skutečnosti. Tady s ním byl kdysi rozhovor a připadal mi v něm docela inteligentní http://www.pestujemeweb.cz/clanky-rozhovory/
  BTW jakto že s tebou autor webu taky neudělal rozhovor? 😀

  • To je možné, ale tady si myslím, že ta reklama byla tak výrazně negativní, že je takový i ve skutečnosti. Nechápu, koho by mohla přilákat reklama ve stylu: One and only.

   A mimochodem, opravdu si myslím, že bych byl podobně proslulý nebo měl toho tolik za sebou jako lidé v těch rozhovorech.

 5. Tak Pixy tě ještě překoná 😀 jinak ale napřiklad třeba filozof má pěkný, můj oblíbený blog ale ty si dokázal daleko víc než většina těch lidí..

 6. Jakto? Vážně si nejsem vědom toho, že bych dokázal něco víc než kdokoliv z nich. Raději to nedokončuj 🙂 Tady je asi problém v tom, že o těch lidech moc nevíš, já bych se neodvážil něco podobného říct.

 7. OK radši toho necháme, pravda o hodně z nich sem slyšel poprvé takže o většině nic nevím. Ale podle mého názoru by si tam to místo měl mít jakožto „vůdce“ tutorials

 8. dokázal si už viac aj preto, že ponúkas fajné služby 🙂 a nie ako Radovan (čo robíš vieš)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s