Chceme, aby vaše stránky byly fuj

Nejsem copywriter. Ale i já nad některými kuriózními nabídkami musím protočit oči, protože je zjevné, že ti lidé o tom nic neví a že i já bych dokázal navrhnout mnohem smysluplnější texty s méně chybami.

Dnešním dnem máme za sebou další 2 projekty.

Najdete je v sekcy Reference.

Hle! Copywriter je plnič obsahu vašich stránek. Ne, to bylo hrubé. Copywriter má být odborník, který vám pomůže vytvořit kvalitní obsah stránek, a navrhne jej tak, aby návštěvníky, případně zákazníky, zaujal. Říkám má, protože ne vždy tomu tak je. Co od copywritera určitě nečekáte je podivná větná skladba a pravopisné chyby.

Uch. Nejsem jediný, koho toto zaujalo. A bude to horší. Co třeba tohle?

Podle všeho je dobrý tah spustit na potenciální klienty v plurálu majestaticu. Sakra, když něco dělám sám, tak je hodně blbé to ukazovat navenek. Ono „my“ má znít lépe, protože máte dojem, že „je jich tam víc“, ale když vidíte, že za tím podle všeho stojí jeden člověk, zní to je hloupě.

Jsme parta mladých lidí, kteří pro Vaše webové stránky píšou za peníze články o zboží, co nabízíte, o službách a o čemkoli. Tvoříme texty, kde se vyskytují velice vyhledávané klíčová slova jenže internetoví roboti jej indexují a tím se informace o vás dostávají dál a dál a dál …….

Vidíte, jak je to jednoduché? Stačí se trochu naučit psát a hned můžete nabízet služby jako copywriter. A to nejlepší nakonec, odstavec věnovaný klientům:

Tento mistrný pamflet je tak dokonale zakamuflován, že možní klienti vůbec nepoznají, že si z nich někdo dělá legraci. Kvalita toho odstavce dosahuje takových výšin, že sebelepší moták nemá šanci mu konkurovat.

Dobře, dost zvrhlé ironické legrace. Třeba z kluka za pár let něco bude, až se to skutečně naučí. Ostatně nikdo není hned geniální (Mozarti se vyskytují jednou, nejvíš dvakrát za 10 let) a chvíli to trvá, než se člověk něco naučí správně. Navíc ne každý klient hledá kvalitní, zato cenově náročnější nabídku, takže lidé bezpochyby mohou ve svých začátcích uspět s levnou nabídkou, ale co je moc, to je moc. Tohle je opravdu katastrofa nejhorších rozměrů a drzost nabízet něco, co očividně ten člověk vůbec neumí.

Takže pryč, co nejdál od těchto stránek.

Reklamy

15 responses to “Chceme, aby vaše stránky byly fuj

 1. nezavislenaostatnich

  😀 ,
  zajímalo by mě, jaká je tohle zase sranda…
  nemáš náhodou odkaz na tuhle smysluplnou “ společnost “ ?
  Bohužel tohle je krutá realita mladých skupin, kteří bohužel ničí důvěru klientů, kteří by byli i ochotni najmout, řekněme talentovné teenageri copywriteri. Jenomže, když si zákazník projiždí webové stránky a narazí na něco takového, ztrácí chuť investovat své peníze do mladých lidí 😦 a rozhodne se pro skutečně kvalifikovanou a odpovědnou skupinu… Je to škoda !
  Ale musím souhlasit, ten, kdo napsal něco takového, by měl buť začít číst od slabikáře až po čítanky…. nebo okamžitě vyhodit pojistky..

 2. Musím říct, že jsem se opravdu zasmál 😀 😀 Jentak dál. Některé komoleniny či bludiště jazyka českého opravdu nezná mezí.

 3. Je to tristní, ale pobaví to 😀
  Nicméně na jejich webu jsem našel věc, nad kterou mi zůstává rozum stát, a sice:
  „Zvýšení návštěvnosti o 50 shlédnutí denně – 150 kč“…velice by mě zajímala jejich odpověď, kdyby se jich někdo zeptal, jak to chtějí zajistit 😀

 4. Možná byste mohl začít tím, že byste místo „smysluplnnější“ psal „smysluplnější“. Je to správně a smysluplnější.

  • A máme tu prvního Grammar Nazi – u blogu si obvykle korekturu nedělám, a je fakt, že některé znalosti ze školy se mi už vypařily. Je trochu rozdíl mezi někým, kdo se prezentuje jako odborník na psaní textu a má nesmysly v prezentaci, a v prostém příspěvku na blogu.

 5. Nazi? Vy jste idiot, nebo si na něj jen hrajete? Upozorněte mě, prosím, kde přesně mám chyby v prezentaci. Pokud tam skutečně nějaké jsou, rád je opravím. Díky.

  • Obávám se, že jsi nepochopil, na co jsem poukazoval. Vůbec jsem nemluvil o tobě, ani nevím, zda máš nějaké stránky, poukazoval jsem na rozdíl mezi tím, že u mě se dá omluvit, když na blogu udělám nějakou chybu, ale u stránek, které se prezentují tím, že píšou texty za peníze, jsou základní chyby neodpustitelné. Grammar Nazi (nechtěl jsem to překládat, protože se to ujalo v originále) je člověk, co se nesnaží argumentovat, ale spokojí se s poukázáním na nějakou chybu, kterou udělal druhý člověk. Kdybych měl článek plný chyb a překlepů, pochopím, ale co chceš dokázat tím, že napíšeš, že i já jsem udělal chybu? O to přeci v tom článku vůbec nejde. Kdybys na to normálně slušně poukázal jako člověk, tak bych tě tak nenazýval.

 6. Budu rád, lefiathe, když zachováme zdvořilé vykání, protože na tykání jsme si nepřipili, pokud mě paměť neklame. Stránky mám, pod nickem je snadno najdete. Ale o to nejde. Není k čemu a proč argumentovat, jen jsem poukázal na do očí bijící gramatickou chybu, obzvlášť, když je stať uvozena odstavcem o smysluplnějších textech s méně chybami a v dalším odstavci tepe pravopisné chyby. V daném kontextu to působí dost směšně ve smyslu „jak si naběhnout na vlastní kopí“.

 7. Mám vážné obavy, že pro Vás, lefiathe, ta katastrofa ještě nedosáhla těch správných rozmětů 🙂 Najděte si na liter.cz autora jménem James Tony, přečtěte si jeho profil a pár děl a máte jasno, co je to za človíčka 🙂 Nějak bych se jím nezabýval, je to tragéd celkově…

  vonrammstein: Není důvod zvát někoho idiotem jen proto, že má odlišný názor – ausgerechnet ne dvě minuty potom, co jste nepochopil lehce rozvité souvětí. Je dost značný rozdíl vytýkat někomu jednu gramatickou hrubku na článek, který pojednává o stránkách zamořených jak gramatickými, tak stylistickými chybami, kde se po Vás ještě chce vybulit X korun českých za nekvalitní/neexistující služby a kde autor zatvrzele odmítá jakékoli chyby opravit s tím, že stěžovatel si prostě léčí své komplexy. Vím, že jsme v zemi zákopových zkurvysynů, kteří si nenechají uniknout jedinou možnost sestřelit někoho před lidmi, ale ono to člověku docela zkazí den, když stačí slušně upozornit.

 8. Jelikož sám zdvořilý rozhodně nejsi, nebudu přistupovat na nějaké pokrytectví. Nemůžu za to, že jsem kovaný internetový diskutér.

  A ještě abych si hledat, zda máš nějaké stránky. Tak důležitý nejsi.

 9. Doufám, že jste mě rovnou zablokoval, objektivisto :))) Hlavně neoponovat a neukazovat na chyby :))) Vy musíte být fakt virtuálně kovaný internetový diskutér :)) Jestli všechny svoje oponenty mažete, chápu, že v diskuzích vítězíte :)))

  • Tak já se vyjádřím jasněji: Co tady smrdíš? Raději bych tancoval s kobrou ve slipech, než aby mi za zády lezl podobný gremlin jako ty a šišlal: Já mám pravdu, vy né, vy né. Tak dobře, souhlasím se vším, co jsi řekl, nejde o nic (tedy já mám ten dojem), a hlavně ti přeji vše dobré a abys ztratil pocit, že jsi důležitý. Už jenom to, že sis myslel, že hned budu hledat tvoje stránky. Říká se, že moudřejší ustoupí, tak buď tak hodný a odpal. Vážně nemám zájem, aby se mi to tu přeplnilo idioty.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s