Dnešní dávku ubohosti sponzoruje www.cheatuj.info

Mnoho z vás si někdy alespoň nějakou počítačovou hru zkusilo. A jistě minimálně někteří z vás hry aktivně hrajete – je to něco skvělého a úžasného. V dnešní době postupně převládá hra více hráčů a již skoro není komerčních titulů, které by se zaměřovaly na hru výhradně pro jednoho. Je ale potom v pořádku podvádět?

Odpověď by vám měla být jasná – není. Cheaty je naprosto v pořádku možné používat, když hrajete sami – ať už si chcete něco vyzkoušet (mnoho cheatů aktivuje skryté módy hry, či jiné neobvyklé možnosti), nezvládáte hru, nebo prostě chcete vypnout a užívat si hru bez omezení. Je to vaše věc, hrajete sami a nikdo vám nemá právo říkat, co můžete se hrou dělat.

Ale v případě, že hrajete proti živým lidem, stává se z hráče čuráček a z cheatování frustrátsví. Naprostá většina takových frustrátů je v pubertě, protože si neuvědomují, že tím podvádějí jiné lidi a tím je také štvou a ubližují jim. A pak přijdou hyeny, které ještě chtějí na podobných věcech vydělávat, jako cheatuj.info – stránka zaměřená jen na používání cheatů ve hře více hráčů, kam podobní chudáci chodí, aby měli na to, porazit jiné.

Je přitom zvláštní, jak někteří cheateři fungují – ale základ je vždy stejný. Je to frustrace z toho, že prohrají. Mohou prohrávat pořád, někdy, nebo výjimečně, ale vždy je to zbabělec, který po různě dlouhé době ten cheat zkrátka zkusí. Hraji pro uvolnění čas od času CS:Source a viděl jsem jak naprosté začátečníky s aimbotem, které i bylo možné zabít, tak hráče, hrající v profesionálních ligách, kteří zřejmě psychicky nevydrželi (na to, abyste se dostali do ligy obvykle smysl pro spravedlnost, zdravý rozum a určitou inteligenci nepotřebujete) a také to zkusili alespoň wallhackem (aimbot – automatické zaměřování programem, wallhack – vidění skrze zdi).

Říkal jsem si, zda to někdy skončí tak, že cheatování bude trestný čin – je to věc, proti které se ostře bojuje (alespoň nikdy jsem neviděl cheatera, který by nebyl zabanován, když byl přistižen), ale není to nic nelegálního. Cheater v podstatě tomu druhému nic nedělá a ve světě se dějí mnohem větší nespravedlnosti, které nejsou potrestány zákonem. Takže ano, s tím, jaká je například u nás justice, bych si klidně dokázal představit, že za cheatování by se posílalo do lochu natvrdo a za vraždy se fasoval 1-3 roky podle toho, kolik by obžalovaný vysolil na úplatky.

Osobně jsem nikdy proti jinému člověku cheat nepoužil (a v cs:source jsem si nikdy ani žádný neobstarával) – je to odporné, lidé, co to dělají, jsou odpad, a neváží si ostatních, ne, kašlou na ostatní, ve své sobeckosti vidí jenom sebe a svoji potřebu uspokojovat ego. Tito lidé nebyli správně vychování, protože ve výsledku je to závist, co je přiměje tohle dělat. Na závěr se podělím o výborné video, které sice nepomáhá proti závisti, ale sděluje velmi důležitou věc, kterou by se měly děti namísto větného rozboru a podobných pitomostí učit na ZŠ: http://www.youtube.com/watch?v=0yetHqWODp0

Reklamy

17 responses to “Dnešní dávku ubohosti sponzoruje www.cheatuj.info

 1. Cheaty běžně nepoužívám, uchýlým se k nim, jenom pokud už jsem dotyčnou hru dohrál a např. v CoD si chci projít celou mapu a najít nějaký skrytý věci bez toho, že bych skončil v kulkou v hlavě… Absolutně nechápu lidi, co hrajou s cheatama jenom pro pocit nesmrtelnosti, neomezené munic a nadvlády. Ale tohle je zhovadilost… Proč vůbec chce někdo cheatovat ve hře, která je o spolupráci, pomoci? A hlavně, když budou ty děcka hrát s cheatama, nikdy se tu hru nenaučí hrát pořádně a pořád budou dostávat => budou používat další cheaty aby nedostávali => budou je používat furt 😦 Osobně radši budu dostávat na prdel, než podvádět a kazit hru lidem, který ta hra baví…

  • Dokud jde jenom o věc těch lidí, je to naprosto v pořádku. Nebo to úplně v pořádku nemusí být, ale je to jejich věc – jak jsem ale shrnul, tohle vše nefunguje, když jde o hru se skutečnými lidskými protivníky.

 2. Doporučujem čučať do akvárka aspoň tridsat minut denne a potom sa nad touto aférou iba pousmeješ.

 3. Podle mně, není to tak zlé. Ale toleruji ty cheaty. To mi nevadí. 😉

 4. jeste ze takove nechces posilat do vezeni, to by tam museli jit i chudaci sportovci, u kterych se najde doping… 🙂 sport jako kazdy jiny, nekdo podvadi a nekdo je cestny… hold ne kazdy ma tak laskave srdce vuci ostatnim aby je nepodvadel..

  • Já ne, protože nedělají nic trestného, u sportovců už je to jiná věc, protože ty výhry nejsou zas tak malé, tam bych je klidně na nějakou dobu do chládku šoupnul, protože si vlastně neprávem přivlastňují slušné sumy peněz, pokud dopují. Nemluvě o ziscích z reklam atd, když se proslaví.

 5. Hraju již delší dobu (a delší u sebe považuji za více než několik let – v tomto případě to bude pátým rokem) hru Counter Strike verze 1.6. Donedávna jsem měl ještě Steam, který jsem po rozmyšlení daroval přiteli, jež je do této hry větší blázen než já sám. Ještě před 2-3 lety se dalo hraní na obyčejných serverech vydržet a na publicu se dalo spokojeně zastřílet proti ostatním, užít si spousty zábavy. Hry hráli pro srandu a uvolnění ze života. Na druhou stranu již v těch dobách jsem byl Admin a Cheathunter na spoustě serverů. Abych si zajistil perfektní zjištění toho, jak se takový cheater chová, když má cheaty, sám jsem si stáhl nějaký Wallhack a na moji IP na jednom serveru byla uvedena protekce, abych nemohl dostat BAN. S wallhackem jsem poté hrál asi dva měsíce. Jen kvůli tomu, abych věděl co člověk dělá, když vidí přes zdi. Nemohu popřít, že se jednalo o hru více než zábavnou. Vidět přes půl mapy a střílet po jiných přes zdi bylo opravdu úsměvné. Postupem času jsem se musel naučit Wallhack skrýt. Po mé asi dvou měsíční kvalifikaci jsem mohl KONEČNĚ cheaty odložit a věnovat se opět hře samotné. Bylo to neskutečné uvolnění, na druhou stranu ochuzení, ale nevadilo mi to. Skill, jež jsem ztratil za dobu 2 měsíčního cheatingu jsem se snažil získat asi 3/4 roku zpátky. Nakonec úspěšně. Dnešní situace na serverech je ale otřesná. 70% hráčů používá nějaký typ hacku a čím dál tím líp jej umí skrýt. Namísto obvyklého 2 minutového spectování jednoho hráče s wallhackem mi poté trvá odhalení cheatera třeba 3/4 hodiny. A ono to není opravdu příjemné, sedět 3/4 hodiny u PC s tím, že jej musím odhalit. Naštěstí ‚I misrt tesař se jednou utne‘ a samotný cheat je u něj odhalen a permanentní BAN dostane.

  Celá dnešní komunita je plná 13-15 letých dětí, kteří pořádně nevědí jak se počítač používá. Hlavně že si surfují na internetu, hrají hry s cheaty a podobné věci. Celkem se mi to hnusí. Kéž by byly zpět ty časy, kdy na počítačích pracovali jen ti, kteří měli chuť se s ním naučit…

  • Díky za tak obsáhlý komentář 🙂 Já doufám, že těch podvodníků tolik není, osobně jsem se už dlouho s podvodníkem nesetkal (tedy myslím klasický aimbot), akorát moc nerozumím jedné věci, která je pro mě trvalou záhadou, že když mě někteří hráči trefí, tak mi to jakoby roztřese míření, ale jiní (a to je většina) tohle nedělají.

   • Ono velice záleží na tom, do jaké části těla jsi zasáhnutý (alespoň v CS 1.6). Když ti to napálí třeba do krku nebo do hlavy a nezabijí tě, tak se ozve jakoby takový ‚vzdechavý‘ zvuk a aim cukne pořádně. Na druhou stranu když to dostaneš do ramene, tak škoda není tak zlá a aim to tolik nerozkolísá…

 6. Hraji CS:S, na CS 1.6 jsem neměl žaludek, ta grafika je nepřijatelná. Je to zvláštní, protože to tam funguje tak, že u některých hráčů se to děje pořád a u většiny ne. Ať mě střelí kam chtějí (tedy kromě hlavy, ale to není takový ten efekt) – mám podezření na to, že tam nějak musí blbnou pakety podle toho, jaký má kdo ping a případně jaké připojení má.

 7. Mno tak to ti bohužel neporadím. Jsem možná odborník přes určité věci, ale některé mi to hlavy nejdou, třeba jak funguje a chová se engine hry samotné.

 8. No já osobně hraju celkem hodně hry a cheatery fakt nesnáším. Jakože snažím se hrát a trochu se zlepšovat a pak tam přijde někdo, koho nikdo nezná a strašně si všechny dává, fakt nenápadné.
  Akorát s tím dáváním do basy, to jsi možná trochu přehnal. Ikdyž pokud se to děje v nějakém turnaji, tak by se to mělo řešit víc než nějakým banem, to jo.

  Jo ještě k otmu CSku. Já osobně CS nehraju, nevím přijde mi to takový.. no nechci nic soudit, takže radši nekomentuju můj názor na CS. Ale hraju Quake 3 Arenu (teď už si musím zvykat na Quake Live) což už je „krapet“ starší hra, ale baví mě to a cheateři tu jsou tak jak tak. Nechápu k čemu jim to je.. umělé zvednutí sebevědomí?

  Jinak já osobně jsem „cheatovala“, tak maximálně v Sims, když jsem si chtěla zezačátku postavit lepší barák, tak vyťukat parkrát motherlode či kaching není problém. 😀 Ale tak to je single player a je to celkem jedno. Stejně mi přijde i v těch Sims lepší hrát bez peněz navíc. 🙂

  Jinak na Q3A mi u cpma vadí ten xerp :D.. Ale ty to nehraješ tak to je jedno. Sice je to povolené, ale stejně mi to přijde blbé.. x)

  • Dávání do basy byla nadsázka a ironizování dnešní snahy všechno řídit, kontrolovat a zavírat lidi, alias hra na velkého bratra. A samozřejmě, o ničem jiném než zvednutí sebevědomí (a prodloužení bimbáska) to není. Dokud si někdo zkouší podvůdky sám, je to naprosto v pořádku, nikomu neškodí, jak jsem vysvětloval v článku.

 9. Občas hraji Counter Strike Source a taky mě strašně štvou ti co cheaty používají. V běhu trefí pravidelně protivníka do hlavy, nebo mě zastřelí když stojím na místě, kde mě nemohl v žádném případě vidět. Proto se chci zeptat jak je možné nějak zjístit jestli používá cheat program nebo ne. Jestli to nejde odhalit např. nějakým programem který by vyhledával hráče co má zaplé cheaty.
  Často také na serveru kde hraji není přítomen admin, a jak tedy hlasit takového hráče aby dostal bán. Jednou má ten hráč přezdívku Franta další den Pepa a přitom podle hlasu jak komunikují jde vždy o stejného člověka. Většinou podle hlasu ve věku 12-15 let. Někdy se dokonce sami baví o tom co všechno za finty mají zaplé.

  • Jsou na to různé specializované programy, ale na to by ses musel zeptat odborníků – já osobně pouze dokážu odhadnout, když někdo používá aimbot, ale už dlouho jsem někoho takového neviděl, takže buď hraju na bezpečných serverech, nebo začali používat nové triky 🙂 A pokud není přítomen admin, nahraj demo a uložit si jeho ID napsáním „status“ do konzole – pak ho adminovi pošli na posouzení. Je to lepší a nadělá se méně škody, opakovaně jsem byl vyhozen idioty (votekick/voteban), kteří si buď mysleli, že podvádím, nebo si to ani nemysleli a prostě mě vyhodili ze závisti.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s