Krátká nadávka na Photoshop

Také vám Photoshop padá při rozřezávání grafiky a ukládání pro webu? Do prdele s tím!

Nevím, co to způsobuje, nevidím v tom žádný klíč, pouze jsem se naučil vždy, než jdu něco rozřezat, ukládat. Černá nebo bílá. Save nebo smrt. PSD nebo HTML. Nevím, zda to CS4 také dělá, ale moje CS3 zřejmě má nějaké osobní komplexy – akorát jedním jsem si jistý. Jinak se to nestane při prvním ukládání. Obvykle ovšem pracuji tak, že řezám a ukládám průběžně a rovnou dávám věci dohromady, proto se nevyhnu opakování toho úkonu. A poté jsem (teď už ne) často zapomínal na Save jako na Smrt.

Má někdo podobný problém? Či že bych se dozvěděl, že tento pravděpodobný bug byl v nejnovější verzi eliminován? Třeba to urychlí jeho pořízení, zatím stále váhám, jestli mi to za to stojí.

Reklamy

21 responses to “Krátká nadávka na Photoshop

 1. Mám také CS3 a tohle se mi nikdy nestalo 🙂 Photoshop mi spadnul akorát když jsem jaksi přetíž RAMky (velký dokument, velký brushe atp…)

 2. No tak mě to dělá taky, třeba píšu nějakej text a z ničeho nic mi spadne PS CS3 😦

 3. CS4 a nepamätám si žiadne padanie.

 4. Včera mi spadl, když jsem měl asi třicet „inteligentních objektů“ a PS zabíral 600MB v ramce. Při přidávání nějakého efektu se rozhodl že mi hodí třikrát nápovědu do firefoxu 🙂 a pak házel nápovědu na jakékoliv kliknutí 🙂

  • Ano, to je další podivnosti CS3, občas se rozhodne, že při práci se styly začne vyhazovat nápovědu, asi usoudí, že mám problémy a potřebuji „napovědět“.

 5. Mám Gimp, no iba 512 RAM, takže ja sa ale ani nedivím, že mi to raz za čas padne…. ale naozj iba príležitostne 😀 Už som sa naučil priebežne ukladať súbory 🙂

 6. Já mám PS CS 2 a nevzpomínám si, že by mi někdy spadl. Ale soubory stejnak radši průběžně ukládám.

 7. No CS3 mi padá často mám podobné problémy. Najčatejšie keď presúvam veľký obrázok, ale aj pri iných činnostiach mi padá.

 8. Dlouho mi už od Adobe nic nespadlo.. ale jestli někdy něco padlo, tak PSko.. Jakoby nám říkali, přejděte na Fireworks..

 9. Častěji se mi to padání děje u Illustratoru, a nejsem schopen příjit na to, proč. To už se pak víc soustředim na ukládání, než samotnou práci.
  Mám studentskou verzi CS3 a PS mi nespadl, možná jen, když jsem ho přetížil velkými fotografiemi. Včera jsem ale čekal, že by spadnout mohl, při skládání panoramatický fotky, ale přechroustal to v klidu.
  S tou pirátskou verzí, to je fakt, tam se to stává.

  • Illustrátor mi padá skoro vždy, když ho vypínám po práci – zasekne se při vypínání a poté je třeba ho odstřelit. Asi bych ho měl přeinstalovat, ale nechce se mi…

 10. Zkus dát v ovladacích panelech Přidat nebo odebrat Adobe Creative Suite, dej opravit instalace…

 11. Mám Adobe Photoshop CS4 legální se studentskou licencí a funguje mi naprosto v pořádku. Pc mám Core i7 @ 4.00GHz + 6GB Ram + Sapphire ATi HD4870x2 a žádné padání jsem nezaznamenal. S CS3 bohužel nemám zkušenosti.

  • Je dobré slyšet, že to zřejmě v CS4 již vychytali.

   • Ondřej Šimon

    Já photoshop nepoužívám na řezání designu webových stránek, ale CS4 mi ‚nepadl‘ ještě ani jednou, tudíž si myslím, že by se nestalo ani při rozřezávání. Jinak, pokud jste zvyklý na interface CS3, nějaký zbrklý přechod na 4 verzi nedoporučuji. Je to něco úplně jiného..

 12. To ani ne, viděl jsem, jak vypadá, a nějaké výrazné změny nebo „něco úplně jiného“ jsem nezaznamenal.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s