Amatérští webdesignéři, který je radno se vyvarovat 2. – http://www.nr1.cz/

Aka Spoma design. Jste zvyklí na profesionální práci, kvalitní vystupování bez přehánění hodného podomního prodavače přenosných kadibudek? Bojte se. Velmi se bojte.

Když přijdete na stránky, přivítá vás flashová animace. Wau, pach nostalgie. Vše najede a zazní vám nějaká melodie jako z The Sims. Nyní přichází zmatení – zvlášť, pokud jste zvyklí na některé zavedené věci, jako třeba když se vám kurzor změní na ručičku, jde o odkaz, nebo že pokud je určitá barva vyhrazena pro odkazy, bude to tak fungovat vždy. Tak třeba jen když už jsme u hlavičky – odporné logo, které v podstatě ani logem není, a které někdo vytvořil během polední přestávky – pokud jde o práci starou 10 let, tak možná, možná, ale na druhou stranu, toto je firma, která se má designem zabývat, tak bych čekal něco na úrovni.

To jsme teprve u loga? Podívejte se na bombastické řešení sloganu – mají ho tak dlouhý (v podstatě rozdělený na 3 slogany), že jde až doprava za zeměkoulí (co ta tam má co dělat, když už tam mají notebook…) a je opravdu skvěle čitelný, výrazný a viditelný. Kdyby měl o něco nižší kontrast, mysleli byste si, že jde o nějakou chybu v grafice. Dále máte v hlavičce velkohubý text WEBDESIGN TRADE COMPANY Nr.1, což je kupodivu jediný text, který se chová jako normální text, tedy můžete ho označit a kopírovat. Už jen to značí, že jde o odborníky. Vedle toho máte skoro nečitelný kalendář (kalendář mám v systému také a na jedno kliknutí, myslel jsem, že to zná snad každý a i kdyby ne, nebudu to asi potřebovat na nějakém portfoliu, ale třeba portálu jako seznam nebo centrum) a vstup pro klienty, který… nefunguje. Nevím, možná funguje jenom na určitou IP, ale proč to tam potom ksakru mají? Vypadají jako ti největší amatéři, nic jim nefunguje správně, a navíc se prezentují jako největší odborníci.

Menu je jenom ošklivé, takže pojďme níže k tomu nejhoršímu, a sice obsahu. Nenastane sice takové zmatení jako u předchozího případu, ale nastane znechucení. Poznámka: Rotující zeměkoule ruší. Je to nejzajímavější věc na celých stránkách… Takže se dočtete, že blabla, jsme nejlepší, nejpreciznější, a máme nejzajímavější řešení. Naše mizerné stránky se toho netýkají, ani omylem…

Náhodou se můžete nachomýtnout k novinkám vpravo, které nějaký lajdák udělal tak, že onen notebook dokonce zakrývá část textu. Proč to jsou aktuality, když skutečné novinky vyjedou až po sjetí s posuvníkem dolů, to je také záhada. A ten posuvník, to je vůbec skvělá věc. Laik se toho vůbec nemusí všimnout, natož to považovat za pohyblivou věc. Zase někdo myslel kolenem – když to tedy uchopíte a jedete dolů, pochopíte, proč tam někdo dal na pozadí to oko. Aby to kurva nešlo přečíst! Mizerný kontrast je jedna věc, ale potom máte alespoň obvykle jednu barvu, která dělá problém. A ne různobarevné oko, kde text mizí v množství barev, takže je to ještě horší. Díky stupiditě a lajdáctví navrženého flashe si text nemůžete ani označit, což je známý trik, jak jej zviditelnit a zčitelnit (pozadí výběru jej učiní čitelnějším než samotný design, velmi smutné, zvlášť když jde o inverzi). Zkusíme tedy kliknout na nějakou položku v menu (pokud jste už neuprchli. Sekce proč nás vypadá zábavně.

Dostanete se do rozpadlé divné stránky, kde nic není tak, jak má být, text překrývá obrázky, které jsou tam úplně zbytečně, a stejně nejde o nic, co by stálo za čtení. (Vyjma slova analíza, žeby anální lízal?) Bohužel, tento problém je skoro všude – prakticky na každé stránce máte něco, co jde špatně přečíst kvůli stupidním obrázkům na pozadí, které tam ani nejsou nějak zvlášť umístěny, někdo je tam prostě naházel. Vesměs statické texty, případně chyby – a to není jenom nějaké nahrávání, můžete čekat jakkoliv dlouho.

Protože se mi z těch řečí a grafika začíná motat hlava (asi za to může i ta zeměkoule), ukončíme to pohledem na reference. To je také neskutečná opičárna, v položce z menu najdete pár špatně komprimovaných zmenšených obrázků, které vám neřeknou absolutně nic. Pokud však vpravo kliknete na více o klientech, dostanete se nepochopitelně na stránku, která vám reference nabízí alespoň ve větším měřítku a víc než těch pár ořezaných obrázků. Po kliknutí jste přesunuti do „bombastického prďáckého“ (TM) 3d pohledu (začíná se mi dělat ještě více zle), kde můžete jezdit dokola a kochat se referencemi. Podobná flash udělátka nemám rád – zabírají čas a nijak mě neohromují. Je ale možné, že vystresovaní podnikatelé mají podobné věci rádi a milují to hýbání, když si posunují obrazovku ze strany na stranu. Kupodivu některé reference nejsou zas tak špatné (zřejmě v případě, kdy zbyly nějaké peníze na normálnějšího grafika), ale není jich mnoho, jiné jsou stejně špatné jako celá stránka.

Celkově – zmatená a ošklivá prezentace, neskutečné žvásty, přístup jak z 90. let, kdy webdesign u nás začínal (a internet obecně také), průměrné až podprůměrné reference. Od lidí, co se považují za profesionály bych tohle nečekal.

Reklamy

14 responses to “Amatérští webdesignéři, který je radno se vyvarovat 2. – http://www.nr1.cz/

 1. Hned po příchodu mě přepadl „klon“ paskvilu jménem jetix.cz

  Mimochodem tyto kritiky se mi velmi líbí 😀 jen tak dál 😉

 2. Když se podívám na ty návrhy v té 3d stěne, nemůžu pochopit tu zprasenou Hlavní stranu, u takové firmy bych si nenchal udělat ani pixel

  • Ona je to zřejmě jedna z firem, které zrovna nezískávají zákazníky přes webové stránky. A pokud ano, tak jsou to zřejmě lidé, kteří se moc o internet nezajímají.

 3. taky vás z toho točící se ho paskvilu bolí oči? Tyhle „cool“ vymoženosti se mi nadmíru nelíbí, jsou kýčovíté a velmi neprektické…

 4. Holy shit. Éra gifových lebek hadr

 5. Zas hrozné mi nepřijde. Každý má vkus, a potencialitu zlepšit. To, co píšeš, je pomluva na amatérské webdesignéry. Je napsán povrchně, bohužel. Měl by ses zamyslet. Jsi jak Radek Hulán.

  • Anonymní Martine, jako pomluva mi to nepřijde – pomluva je něco, co nemůžeš dokázat, o čem vedeš klepy, ale vlastně vůbec nevíš, zda se to stalo. Nejde jen o vkus, v žádném případě – přečti si článek znovu a určitě se zamysli také 😛

 6. wau tak to je náhodou, ale bombastická zeměkoule, když sem si tam začal číst článek po každém druhém slovu sem se musel MUSEL kouknout na tu naší matičku zemi.Ale některé věci mi přídou vážně komické ten notebook je klasa.
  Jen tak dál lefe…

 7. Posilam potravu http://www.terravisio.cz a http://www.svobycomp.cz
  reference se daji dohledat pres google 😉

  • Terra moc neví co dělá, to je spíš inzerát než web, a svoby není zrovna to, co bych si představil pod pojmem webdesignérská firma – díky za snahu, ale není nutné každého hned upalovat, podobných reklamek a firem, co tohle dělají jako bokovky, je…

 8. Hmm, zarazila mě sekce profil, konkrétně ty krásné ikony pocházející z dílny Alexandra Zhukova, který dělá vynikající 3D záležitosti a tyto ikony k nim patří:

  http://tit0.deviantart.com/art/AccBox-49926180

  a proto se ptám, patří tato „firma“ mezi zloděje ? Při shlédnutí jejich profesionality se nabízí odpověď.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s