Freelanceswitch v novém kabátku

Od samotné změny uběhly už téměř dva týdny, bohužel jsem se nedostal dřív k psaní, ale řekl jsem si, že o tomto rozhodně napíšu. Freelanceswitch.com rád navštěvuji a změny mě také zaujaly.

Stránku zřejmě mnoho z vás nebude znát, takže se omezím na krátkou informaci a poté přejdu k rozboru změn. FS již podle názvu zveřejňuje užitečné články pro freelancery – občas dost vaří z vody, ale v mnoha případech jsou příspěvky užitečné nebo zajímavé. Samozřejmě je to v naprosté většině případů teorie, nic jako návody na psdtuts.com – mimochodem, obojí patří společnosti Envato, jen pro zajímavost.

Nuže, co se změnilo po úpravách?

http://freelanceswitch.com/general/new-design-new-features-and-more-its-freelanceswitch-v3/

První co se změnilo je vršek stránky – menu je mnohem menší a nepoutá tolik pozornosti. Vyhledávání je konečně nahoře a není narozdíl od psdtuts úplně neviditelné. Přibyl velký panel, které je pouze na hlavní stránce a ukazuje větší zaměření na zakázky – jak pro freelancery, tak klienty. Ano, mění se nám na takový kombinovaný webtrh 🙂

Pravý sloupec doznal mnoho změn a hned první si člověk všimne když se koukne na panel s pracemi. FS se výrazně změnil s víceméně blogu na hybrid – protože práce jsou nahoře, můžete si domyslet, že s nimi výrazně počítá. Dokonce tolik, že si musíte předplatit prémiové členství, abyste mohli přijímat zakázky. Chytrý způsob, jak vydělávat na jiných zakázkách.

Populární a skvělý komiks Freelancefreedom má vlastní panel, takže ho nemusíte hledat mezi příspěvky. Dále je zde panel, který přehledně shrnuje jednotlivé body jako Getting Started a tak dále. Myslel jsem si, že konečně články rozdělili na jednotlivé typy a že tedy budou přehledně rozděleny. Ne. Udělali výběr těch nejlepší a shrnuli je. To je fajn, ale ocenil bych, kdyby i články měly své třídy! Zbytek už jsou jenom kosmetické úpravy a změny v designu.

Mám rád změny, i když občas mám dojem, že se věci mění spíš k horšímu. Zde ale jednoznačně udělali dobře a freelanceswitch je opravdovou komunitou freelancerů, a do budoucna má jistě velkou perspektivu, protože přinést na stránky pracovní příležitosti je to nejlepší, co pro ně můžete udělat. Jen tak dál.

Reklamy

3 responses to “Freelanceswitch v novém kabátku

  1. Ahoj..chcel by som sa spýtať..Myslíš že ba sa ujal projekt niečo take ako Freelanceswitch ale v rámci SK/CZ . Prijateľný design, častá aktualizácia atď. Bolo by to pre grafikov ( webdesignerov) a koderov programatorovv či už začiatočnikov alebo profesionvalov. Boli by tam rôzne návody na webdesign, inšpirácie, užitočné stránky, tipy a triky na klientov atď. Ak áno tak by som sa rád s tebou poradil podrobnejšie. Tak prosím odpíš 😉

    • Český trh je nepoměrně menší než světový, ale věřím tomu, že něco podobného by šlo, jenže ten start by bylo o dost pomalejší než podobné světové projekty (třeba psdtuts se rozjelo poměrně raketově, díky skvělému obsahu a propagaci). Poradit se klidně můžeme.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s