Nabídka práce – Požadujeme: Smysl pro humor

Sice zaměstnání nehladám, ale občas se na webtrhu přečtu některé z pracovních nabídek, a zvlášť v dobách, kdy to ještě nebylo filtrování na poptávka/zaměstnání, člověk ani nemusel tušit, že místo nabídky na spolupráci se nabízí rovnou zaměstnání, než vešel do místnosti a začal číst. Zaujalo mě, že jednou z podmínek pro přijetí je často i „smysl pro humor“.

Nic proti samotnému smyslu pro humor, považuji ho za velmi důležitý pro zapojení se do společnosti a doufám, že sám nějaký vlastním. Přijde mi ale trochu divné, když má tyto specifické požadavky zaměstnavatel. Určitě je lepší, když v práci lidé nemají deprese a je fajn, když se zaměstnavatel o svůj tým stará, protože ten mu potom víc věří a určitě se i víc snaží (alespoň u slušného člověka bych čekal, že se k někomu, kdo mu podá ruku, zachová stejně), takže fajn. Ale proč to dávat přímo do požadavků? Dávat to vedle věcí jako nutnost profesionálně ovládat Photoshop?

Možná zaměstnavatel nutně počítá s tím, že se od vás bude očekávat smích místo pláče při shlédnutí výplatní pásky, nebo že budete potřebovat smysl pro humor, abyste ho uplatnili při některých „zajímavých“ požadavcích.

A dále, je to sice srovnání silně vzdálené a hodně přeháním, ale trochu to na mě působí dojmem, že jsme krůček od toho, aby zaměstnavatel začal požadovat další velice důležité věci. Pokud člověk smysl pro humor v práci moc nemá, asi by to měla být jeho soukromá věc a kromě případů, kdy dělá šoumena či něco podobného, to nevidím jako překážku. Jelikož rasové, pohlavní i věkové rozdíly se již dělat nesmí (nemůžete si vylepit inzerát přijmeme bílého, 30ti letého muže), tak se zřejmě bude ustupovat k povahovým a psychickým rozdílům. Takže třeba si vylepíme požadavky (pozor, aby to bylo zmíněno jako požadavky, neboď na svém smyslu pro humor jistě můžete pracovat, na barvě kůže asi ne, pokud nechcete skončit jako Michael Jackson), že hledaný grafik by měl být pohledný, vtipný, se smyslem pro humor, měl by mít vlasy, a neměl by mít brýle.

A já si raději budu spokojeně dělat na ŽL.

Reklamy

3 responses to “Nabídka práce – Požadujeme: Smysl pro humor

  1. občas hledám spolupracovníky – smysl pro humor nenám sice v požadavcích, ale rozhodně jej nepodceňuji. ..Já osobně zvl.lidi, kteří jsou schopni humoru „s nadhledem“upřednosňuji – neboť mají vcelku jasnou představu o realitě; neřeší sebe, ale problémy 🙂
    jinak – zkuste někdy přečíst více inzerátů – diskriminace vesele bují (už jste četl třeba přijmu ženu se dvěma dětmi? event. muže rok před penzí? 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s