bing bang bong – zaměstnává microsoft postižené grafiky?

Shlédl jsem poslední velký projekt Microsoftu, nový vyhledávač bing.com – proti službě samotné nic nemám, přiznám bez mučení, že jsem jej ani nezkoušel, protože jsem prozatím spokojen s googlem a tak by to zkoušení byla spíš zvědavost, do které jsem nešel. Naproti tomu mě zaujal „design“.

Když na boing (to není překlep, myslím že tento název vejde do povědomí více) přijdete, asi vás to zase tolik nepřekvapí. Není to tvořené ve Frontpagi, o to bych se nebál. Naštěstí od googlu neokopírovali neskutečně debilní horní lištu, za jejíž nápad google dodnes proklínám (máme první věc, s kterou by to u mě Microsoft vyhrál, třeba na boing nakonec přejdu) – nicméně tato lišta tam stejně je, jsou tam ale méně používané věci jako přihlašování a další věci. Co mě ale zarazilo je podkladový obrázek, který v některých lepších případech, kdy se vygeneruje obzvlášť nevhodný (ony se mění v závislosti na denní době, wow web 2.0 woohoo), udělá takový podklad pro písmo, že nejde normálně přečíst.

Pojďme se tedy podívat na grafiku. Mám jisté svérázné názory na to, co google dělá a proč někdo nezkusí jednoduchou, ale vkusnou grafiku, a ne primitivum z roku raz dva (vím, že google chce zůstat co nejjednodušší, ale co je moc, to je moc, vypadá to skoro jako v vypnutými styly) – takže zde jsou dveře otevřené. Microsoft na to jde ale z úplně špatného konce, takže vyhledávací stránky připomíná zaparkované domény plné reklamy – jen toho textu je tam trochu méně. Připočteme odporné „logo“ (i když Google by mohl se svým posledním faviconovým počinem směle konkurovat) a smutné barvy. Máme stránku, která působí nesmírně lacině a nevkusně.

Opět se potvrzuje to, co si o Microsoftu myslím od dob windows XP – že má ve firemní politice nějaká pravidla, která vyřazují normální grafiky ze hry. Své času jediný trochu použitelný skin Royale pro XP není zrovna jednoduché sehnat a samozřejmě v základní výbavě není. Na visty s jejich roztomilými odlesky a hejbátky mám také jistý názor, ano, je to hezké (prvních pár chvil po oslnění), ale trochu přehnaně zbytečné. Co kdyby zavolali Jobbsovi, ať jim na grafiku boingu pošle pár grafiků? Nechci tvrdit, že Apple je ten jediný a správný co se týče designu, nicméně ve srovnání s Microsoftem si vždy raději vyberu skin Leoparda (bohužel, protože nic lepšího není – rád bych občas změnu).

Vraťme se ještě k boingu a shrňme to. Na to málo, co tam je, je to nadprůměrný výkon. Nevhodný a laciný obrázek – ten by mohl jít pod nůž jako první, pryč s tím. Potom ošklivá barva pozadí, smutníme. Nemluvě o kontrastu, takže nějaká prohlášení a texty Microsoftu pod obrázkem pravděpodobně ani nezaregistrujete. Nicméně, je to zatím jen beta, takže stále je naděje. Jinak s tímto předpotopním reliktem raději ani neztrácet čas, to spíš přežiju Googlelištu.

Reklamy

19 responses to “bing bang bong – zaměstnává microsoft postižené grafiky?

 1. S obsahem v podstatě souhlasím, jen si dovolím rýpavý dodatek … tento blog vypadá velmi moderně 😉

 2. Pár věcí nechápu, například lišta google, píšeš že ji nemáš rád, a co v tom případě má bing.com úplně nahoře? odkazy na MSN, Windows Live, nastavení země atd…
  To je přeci lišta ne?

  Další věc, obrázek musí souhlasit, na úvodní stránce to vypadá velmi dobře ale po vyhledání dotazu to není nejlepší, ale rozhodně bych neřekl že to snad nějak vadí, žádný kontrast to nenarušuje a v prohlížení textu to nevadí – 100px od horního okraje a potom už končí a nastupuje bílá barva.

  vcelku mě zaujalo vyhledávání, myslím že by se dalo docela měřit s googlem, dokonce i krátké info u každé stránky mile potěší.

  Jinak poslední věc, microsoft má hlavní základu pro tyhle služby v USA a nenapadlo někdy někoho, že v USA mají trošku jiný pohled na grafiku než tady v evropě? Mě to někdy tak příjde, stačí se podívat na reklamní spoty USA, stránky blogerů které navštěvují miliony lidí…. No za úvahu to stojí ne?

  • Vadí mi ta, kterou používám, tedy obrázky – ta je nad vyhledáváním. Obrázek je strašný, naprosto zbytečný a viděl jsem případy, kdy byl skoro bílý a tak text nešel přečíst – myslíš že si vymýšlím?

   • To jsem nikdy neřekl, ale tedy ty jsi zanevřel a nebo vyvozuješ, že má microsoft postižené grafiky jen z toho že se tam nahoře nehodí obrázek který zabírá asi jen jednu deseti stránky? Přijde mi to kapku nepodstatné.

    Mnohem lepší by bylo, kdyby sis všiml třeba toho že ty obrázky vypadají opravdu úžasně 🙂 a hádej co tam je k dnešnímu dni, ano je tam obrázek pobřeží v normandii, a k tomu jsou zajímavé odkazy, například kolik zemřelo vojáků, informace o druhé světové atd… Sám se přiznám že mě to ohromilo 🙂 Kam se na to google hrabe se proměnlivým logem 🙂

   • Já ale používám vyhledávač, protože chci něco najít, a klikání na obrázky a hledání zajímavostí, k tomu ho nepotřebuji. Takže to pro mě lepší není. Vyvozuji (a v článku to píšu) z toho, jak dlouhodobě pozoruji počiny Microsoftu.

 3. eee nechme to plavat 🙂

  Celý článek jsi pojal jen o designu, tak jsem na to i tak reagoval, no a nakonec řekneš že tě design nezajímá ale pouze služby 😀 Kapičku si to protiřečí 😮

  • To jsi mi neporozuměl. Ten obrázek mě tam absolutně nezajímá, protože využívám služby. K tomu se pochopitelně design vztahuje, nebo si to nemyslíš? Vždyť o tom celou dobu mluvím. Nevidím na tom nic, co by si protiřečilo, možná jsi to od začátku chápal nějak jinak.

 4. zatim ma bing u mna minus… skuste si vyhladavat nejake veci… google mi generoval zatial vzdy kvalitnejsie vysledky vyhladavania…

 5. bing stejne jako jine M$ pociny me nechavaji chladnym.. co dodat k boingu? ano, fotka na pozadi a cele graficke zpracovani je ubohost..

 6. a vis o tom, ze ten podkladovy obrazek je mimo CR aktivni a dokaze k danne destinaci (obrazku) po najeti dat zajimave informace? Samozrejme reknes, ze ti o toto nejde, ale ver ze spousty lidi se nad fotkou pozastavi, protoze jsou nadherne a radi by vedeli kde je tak nadherna priroda. Ber to jako zajimavost, ktera jeste vzdelava..:)

  • Zvláštní, nikdy mě nenapadlo, že lidé budou zrovna u vyhledávače koukat, kde je nádherná příroda. Já to beru jako blbost. To, co lidé dělají, je věc druhá.

 7. Bing má potenciál, pokud už jej někdo řádně vyzkoušel dá mi za pravdu. Pro ČR zatím nahradil Live Search, takže moc kvalitní výsledky nevykáže, ale USA už funguje docela dobře – ale stále je to BETA, takže jsem velmi zvědav s čím příjde Microsoft v konečné verzi.

  Co se designu týče, mě osobně nejprve vylekolo logo – je takové divné. Vypadá, jako by ho někdo zmenšil, ale zapomněl na klávesu SHIFT (při užívání Photoshopu) – výsledek proto působí nepřirozeně rozáhle. Fotky na pozadí bylo z prvni příjemná změna proti nudnému googlu, co si budeme povídat, nicméně uvítal bych, kdyby se ta služba dala vypnout a bing se tak mohl proměnit do „clean“ designu windows live (například) a nebo, aby se fotografie přizpůsobovaly zadané lokaci. Takové fotky Šumavy, Prahy apod. by byly fajn – pak by třeba mohlo dojít k tomu, že by opravdu inspirovaly lidi k tomu, že by is o daném místě něco zjistili a třeba tam vyrazili. Tu šedou barvu na pozadí raději nekomentujem, to tam asi „přihrál“ vlasatý hippík s tmavými brýlemi, dlouhou bílou holí a zlatým retrívrem.

  Bing mě ale ve výsledku v mnoha věcech překvapil. Líbí se mi levý panel při prohlížení výledků mezi obrázky, náhledy a projekce videa aj. Jak jsem napsal v úvodu, jsem velmi zvědav na finální verzi….Google totiž konkurenci potřebuje opravdu jako sůl.

  PS: doufám, že můj text je asopň trochu smysluplný;-)

 8. Design bingu mi příjde dost nepovedený. Pozadí inputu je pro safari nastylované jaksi blbě. S windows máš pravdu, připadá mi že se ms snaží mermomocí nacpat do 7 „příjemný“ design, ale pro mě to jsou jen debilní nevkusné kytky co omrzí velmi rychle, společně se sadou různých fanfár atd. Interface leopardu je mnohem lepší, a pro pana Hulána – ano, je to šedé a nijak nevykřikující, protože je to jen interface, barvy má tvořit obsah, wallpaper a další prvky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s