Proč jste tak zamrdaně arogantní?

Poklidný večer, který trávím sledováním nových výukových DVD Stanislava Petery, na které jsem slíbil napsat recenzi, naruší tazatel na icq. Netuše, co bude následovat, jsem mu odpověděl, protože si rád udělám čas na každého, kdo se slušně dotáže. To jsem ještě nevěděl, co přijde.

Nejprve jsem jen tak zíral, a potom jsem to prostě musel nechat po icq kolovat, když už jsem na něm byl.

Samurai (21:21:25 28/04/2009)
dobry vecer,muzu se vas na neco zeptat?

lefiath (21:21:34 28/04/2009)
Jistě, povídejte.

Samurai (21:22:22 28/04/2009)
proc jste tak zamrdane arogantni?to mi teda vrta hlavou

Samurai (21:23:31 28/04/2009)
jiste vite ze mate hodne nepratel ale i priznivcu,jak to delate ze si ziskate ty bezcharakterni debily na svoji stranu?

Doufal jsem, že se něco od pisatele dozvím, proto jsem pokračoval v (z mé strany slušné) konverzaci. Samurai poté přišel s tím, že má na tutorials.cz ban (ha), a že by rád, kdybych mu povolil přístup. Což je po prvotní zprávě dost odvážný počin – chvíli jsem i zvažoval, zda to neudělat, protože mě pobavil, i když zamýšlel něco úplně jiného (ale ono to bylo tak nečekané, že nešlo jinak 🙂 ). Bohužel se mi z nějakého důvodu podařilo ho pouze rozzlobit.

Samurai (21:34:19 28/04/2009)
krasne ste me nasral.dekuji

lefiath (21:35:14 28/04/2009)
A to jsem se ani nesnažil.

lefiath (21:35:16 28/04/2009)
Je mi líto.

Zřejmě špatná výchova. Nemyslím si, že mí příznivci jsou stádo bezcharakterních debilů, naopak mám někdy pocit, že právě moji odpůrci jsou bezcharakterní, nejsou schopni normálně diskutovat, a jediné, co je zajímá, je vyštěkat odpor.

Zároveň, arogance je nám prezentována jako špatná vlastnost. Dá se dost úspěšně míchat se sebejistotou, a v této společnosti je z nějakého důvodu mnohem vhodnější, když je daná osoba co nejvíce pokorná.

Asi aby i lidé, kteří nedokázali to, co úspěšnější člověk, měli pocit, že vlastně nejsou o nic méně a že by to dokázali také, vždyť to nic není. Aby je to neuráželo, že se někdo prezentuje sebejistě a nepochybuje o sobě ve věcech, na kterých mu záleží.

Nesouhlasím s tím – to, že se vyjadřuji přímo, shrnuji nedostatky (například u kritik webdesignu), jsem schopen diskutovat a používat logických argumentů, mi podle mě dává právo být sebejistý. Neznamená to, že bych o sobě nepochyboval a nezamýšlel se nad tím, co dělám, jenže v případě, že se jeden pustí na cestu, kterou moc lidí nejde, musí počítat i s odporem. Což dělám. Jdu si za tím, co uvážím za vhodné, snažím se neztrácet čas v malicherných hádkách, a když je to nutné, řeším situaci buď silou, nebo vůbec.

Reklamy

19 responses to “Proč jste tak zamrdaně arogantní?

 1. lefiath je svojsky clovek a ano, tiez mu niekedy hovorim, ze je ako botanicka zahrada (nemam potrebu to tu vysvetlovat, on vie o co ide), ale vsimam si, ze komunikovat s nim maju problem zatial len ludia na nizsej inteligencnej urovni… 😀 ak sa mylim, opravte ma niekto, ale zaroven mi dajte aj priklad 😛

 2. Lefiath: To co tady popisuješ, je z části optimismus. A ten bohužel každý nemá…. škoda. Možná právě proto, se budeme na internetu hádat pořád.

 3. 😀 Haha 😀 tak to je dobrý

  Samurai (21:21:25 28/04/2009)
  dobry vecer,muzu se vas na neco zeptat?

  lefiath (21:21:34 28/04/2009)
  Jistě, povídejte.

  Samurai (21:22:22 28/04/2009)
  proc jste tak zamrdane arogantni?

  to mě dostává 😀

 4. Nevím, každý má svůj názor. Dělá si obrázek každý sám. Pokud je někdo takový, tak si říkám „nedá se s tím nic dělat“ a už to tak je 🙂

 5. nevim co jsi zac, ale podle tveho chovani docela slusny ubozak

  • Tak tedy zůstaň u toho, že nevíš, protože se poměrně mýlíš. Nepřipadám si jako ubožák. Ubožák je třeba člověk, který přijde o nohy, nebo člověk, který kvůli svým komplexům uráží jiné a přitom zůstává v anonymitě – teď jsem trochu narážel na tebe, ale co čekáš, když mě takto oslovíš?

 6. sice Tě neznám, na tutorials.cz se juknu – působíš v oboru, který je pro mně naprosto „mimo“ – ale – gratuluji. Najít dnes někoho, kdo se nebrání diskusi – a přitom si uvědomuje rozdíl mezi sebejistotou a hloupostí je fajn.
  :))

 7. Máš pravdu, sebejistě si stát za svým a také o své pravdě přesvědčovat lidi není arogance. Naopak je to správný přístup, ale člověk musí vědět, kdy přestat.
  Jen škoda, že jsi neuveřejnil celou konverzaci, abychom vědeli, proč se Samurai tak krásně nasral 🙂

 8. Ty, jako mediálně známá osoba, s tímhle musíš počítat. 🙂

 9. Víš co ti řeknu lefiathe? že se mi děsně líbíš o:) 😀

 10. No není zač 🙂 děsně se mi líbí, jak dokážeš vše vysvětlit a přitom ho setřít aniž bys chtěl 😀 to já dělám děsně ráda 😀 🙂

 11. souhlasím, je vidět že máš úroveň 🙂 i trpělivost (narozdíl ode mě) mě kdyby někdo řekl, že sem „zamrdně arogantní“ tak mu s úsměvem odpovím, že po rozsáhlejším rozhovoru by uznal, že se spletl a myslel si, že zmrdaně je slabý slovo.
  Btw: takovéto typy obvykle nejvíc naštve úsměv protivníka, že 😀 takže jen tak dál

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s