Diskuzní fóra – SMF má nový vzhled

Není to nějaká převratná novinka, ale ne každý stránky SMF pravidelně kontroluje, že? SMF se rozhodli, že půjdou do sebe a k novému SMF 2 konečně připraví takový vzhled, za který se člověk nemusí stydět.

Nejsem velký odborník či znalec systémů diskuzních fór, nicméně za svoji internetovou „kariéru“ jsem jich vystřídal už dost. Phpbb, svého času snad nejpopulárnější diskuzní fórum (v ČR určitě), IPB, Vbulletin a v neposlední řadě SMF.

Phpbb ztratilo mnoho fanoušků, protože velmi dlouho trvalo, než přišla verze 3.0. Svého času velmi populární verze 2.0 proslula tím, že byla velmi zranitelná spamboty, kterých se zřejmě pro phpbb vyrojila celé hromada. Stejně tak na tutorials.cz jsme se naštvali a zkusili IPB (byl jsem pro SMF, ale nepovedlo se nám převést tehdejší databázi), bohužel jeho administrace dosahuje takových rozměrů, že se budete cítit jako opice v atomové elektrárně. Navíc, IPB je placený – má sice hromadu skvělých funkcí, ale je to trochu moc nemotorný moloch. vBulletin příliš neznám, podle všeho jde o elegantní systém, na kterém běží například webtrh.cz, nicméně je také placený. Tak jsem kdysi hledal a bylo mi doporučeno SMF.

Poté, co jsem SMF zkusil, vyhovovalo mi. Žádní spamboti, fórum je spolehlivé a má všechny základní věci. Navíc verze 2.0 se opravdu změnila, je zde hromada nových možností a voleb a těším se, až vyjde oficiální verze (zatím byly pouze bety, ale už je i RC), kterou potom budeme předělávat pro naše fórum.

Je ovšem zatraceně dobře, se už se u SMF také rozhoupali a rozhodli se vytvořit čistý jednoduchý koncept, který sice stále má trochu podobné prvky jako původní příšernost. Určitě by to šlo lépe, ale i tak má nový vzhled, se jménem Křivka, co nabídnout. Posuďte sami.

Zde máte odkaz na oficiální diskuzní vlákno na fóru SMF: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=293556.0

Reklamy

3 responses to “Diskuzní fóra – SMF má nový vzhled

  1. Pěkný článek ;):) … ta křivka je hezčí ,podle pohledu

  2. Já zatím používám SMF 1.1.8 a jen doufám, že půjde překlopit do 2.0. Těch vzhledů je velké množství, ale jen málo z nich může nabídnout rozsáhlejší konfiguraci tak jak to umí právě základní vzhled.

    • Také doufám, že databáze půjde převést, protože jinak nevím, co bychom na tutorials dělali. Tohle je nový oficiální vzhled, který bude místo nynějšího odporného vzhledu.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s