Stahujete warez? A myslíte na budoucnost?

Populární politik Pavel Populistický stíhán kvůli skandálům z mládí – stahoval hry, filmy a mp3. Podle všeho jej čeká kompletní diskreditace, jelikož důkazy se zdají být nezvratné. Obžalobě se podařilo získat záznamy z nyní již samozřejmě neexistujících warfór, které obžalovaný jako mladý navštěvoval.

Přemýšleli jste někdy o tom, zda se vám může stahování warez vrátit? Zkuste přemýšlet se mnou…

Kolik vám je dnes? Určitě ne dost na to, aby vám hned tak hrozilo, že se dostanete do vážně situace, kdy na vás bude někdo shánět špínu. Nemluvím vůbec o tom, zda vás bdělá ruka zákona někdy nachytá, jak nahráváte, nebo stahujete warez (pár mých známých už na nahrávání doplatilo).

Nevím, jak to bude v budoucnu, nicméně s příchodem nových technologií se vše zrychluje – na youtube byl ještě před časem relativně klid, dnes se videa mažou ostošest, místo ostosedm. A znáte například situaci před volbami – vytahuje se všemožná špína, a ještě lepší je to u soudu. Těch věcí, co se hledá, aby přitížily té či oné straně. A představte si, když se do toho vloží podobné okolnosti, jako stahování warezu. A to není legrace, neomezujte se pouze na naši republiku, s podivnými překroucenými zákony (aneb že warez můžete stahovat, ale už ne používat), navíc nic není na věky.

Seriózní podnikatel nařčen z šíření warezu v minulosti. Kontroverzní senátor (kontroverzní znamená mafián, alespoň podle našich mas-médií) čelí obvinění na dlouhodobé stahování a využívání warezu v minulosti. Právo není moje silná stránka, takže nemohu říct, kolik let je třeba na promlčení věcí ohledně warezu (tipuji 3 roky), nicméně čím víc konstlivců si do skříně nastřádáte, tím hůř pro vás. Netvrdím, že jsem tohle nikdy nedělal, nicméně byl jsem nezletilý a už to také nějaká doba je 😛 Hlavní je to, že jsem se postupem času naučil, že ten software/hudbu někdo musel naprogramovat, nebo složit, a proto je zkrátka lepší si to koupit. Když si něco stáhnete, aniž byste za to platili, tak výrobci nevzniká automaticky stejná škoda, jako kdybyste přišli a vyloupili mu obchod, nicméně určitá škoda to také je, zvlášť u lidí, kteří by na to měli.

I pro studenta dnes není žádný problém založit si konto, posléze třeba účet na paypal a poté si kupovat mp3 za nízké ceny (jen ne proboha na ilegalne.cz) – pokud hledáte dobře, můžete najít písně k zakoupení za desítky centů. Nepíšu tohle ale kvůli tomu, že bych vás chtěl vést k tomu, abyste warez nestahovali. Je to vaše věc. Pouze mi přišlo zajímavé popřemýšlet o tom, zda se v budoucnosti nebude tahat špína tím způsobem, že se zjistí, na které pornostránky či jaké warez daný nešťastník šířil. S tím, jaké nové zákazy navrhují nahrávací společnosti bych se tomu vůbec nedivil.

No, to byl jen takový nápad, já se jdu opět pokusit nainstalovat MySQL…

Reklamy

9 responses to “Stahujete warez? A myslíte na budoucnost?

 1. jak poznaj ze sem to byl ja a ne muj mladsi bratr?

 2. jj, asi si to myslel spis jako ze to lidi delaj aniz si uvedomujou co vsechno tim vlastne provadej ne?
  nebo jako zajimavej namet na clanek, tak sem to pochopil, proste kuriozita taky

 3. Hudbu vynechám…Tu už jsem minule rozmazával u tebe na diskuzi.

  K tomu softwaru nemám co dodat. Také to nechápu.Nejsem proti tomu, když si to někdo stáhne, vyzkouší a následně při spokojenosti koupí nebo vymaže(pokud nejsou nějaké zkušební verze). Ostatně Steve Ballmer přiznal, že to nevadí ani Microsoftu, protože by bez toho neměli tak vysoké zisky z prodeje. Nikdo by nekupoval OS bez vyzkoušení. (Steve je král marketingu-On ví, jak produkty Microsoftu prodat)

  Ale v Čr nejsou lidé schopný koupit pitomý operační systém za dva litry. A TO JE HUMUS.

  Dokonce jsem se setkal s tím, že si uživatelé nelegálních kopíí na diskuzích stěžovali, jak je ten Windows trapnej a následně dodali, že ho teda mají ilegálně.

  Nikdo je přitom nenutí (a nikdy nenutil) Windows užívat. Mohou třeba používat Linux, který je spíše pro ty, kteří mají počítače v malíčku. Ale základy s tím zvládne každý a Open source alternativy tam naleznou. Zkrátka mají na výběr mezi komerčním softwarem a tím volným. Tak proč volí tu komerční možnost, když jí pak akorát kritizují a paradoxně jí používají, protože moc dobře ví, že placený software je ve většině případů lepší.

  Když nemám na benzín, tak si taky nekoupím auto, do kterého budu čórovat benzín, který následně pomluvím kvůli kvalitě.

  Nemluvě o tom, že většina lidí by se spokojila s legálně koupeným OS a freeware programy, kterých je hafo.

 4. Ještě bych dodal, že politika je špína. Pokud někdo nežije jako andílek (nikoho takového neznám), tak musí počítat s tvrdým attackem. Spíš bych rád věděl, jak se jim tohle podařilo vyšťourat. Jestli někdo nááááhodou nepropálil nějaký osobní data. Třeba provider….

  Na druhou stranu to není tak těžký skandál. Tohle vyšumí…
  O tom případu jsem neslyšel, tak nevím…Tak trochu mi to připomíná Velkého bratra od George Orwella.

 5. Ano, snažil jsem se 1984 trochu napodobit. S tím, jak se momentálně některé společnosti snaží prosadit lepší a lepší ochrany, či poplatky za využívání jejich nahrávek (?!), moc bych se nedivil, kdyby v naší multikulti společnosti za pár desítek let bylo pirátství těžkým zločinem, srovnatelným z vraždou 😛 (navíc pirát škodí společnosti, zatímco vrah je obět, a u něj je na vině společnost).

 6. Žijeme v Čechách. Od komunismu se toho moc nezměnilo. Československo bylo plné štěnic a odposlechů. Patřili jsme v tomhle směru k nejlepším, což jde vidět i ve starších Bondovkách. 😀 Jenže ono se to nezměnilo. Asi před rokem se dělal světový průzkum kvůli odposlechům. Na počet obyvatelstva jsme měli víc fízláckejch odposlechů než Usa. Jsme pomalu nejhorší na světě. Kamery už jsou všude v Evropě. U nás také. Když se zamyslíš nad tím, jestli má cenu někde provést dokonalý zločin, tak dojdeš k závěru, že je to nemožné. Možná tak někde na vsi.

  Doporučuji tento článek :
  http://cz.altermedia.info/ze-zahranici/velky-bratr-ve-velke-britanii_2543.html

  Ten jen potvrzuje, že Orwell nebyl daleko od pravdy. Zkrátka jsme pod dohledem. Myslet si, že jsme naprosto svobodní (a v soukromí nedotknutelní), to je hodně naivní.

 7. ale to je hodne smutny 😦
  ale na tu bondovku z bratislavi (nebo y?)
  Me pripada nejsmutnejsi ze warez, myslim kompletni software, si stahujou i lidi ktery ty prachy maj. Myslim tu hranici ale dost nizko, treba vetsina lidi co myslim by nemela ani na to mit internet takze by warez neexistoval :D.
  jak rika ten ekonom, ten rezatej: lidi jezdej kazdej rok na dovolenou kdovikam za kdovikolik a pak nadavaj za 30 korun u lekare…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s