Nejlepší videa z Resident Evil série

Trochu neobvyklé, ale snažil jsem se to zkompletovat tak, aby to nebylo pouze pro RE maniaky, kteří jasně ví, o co kráčí. Každé video má krátké vysvětlení, nicméně mělo by vám stačit umět anglicky. A pokud svět RE neznáte, pojďte to napravit.

Můj osobní pohled na RE zde není podstatný, jsou i dobrá videa na špatné hry ze série RE, jako třeba RE4 a budoucí RE5. Seřadil jsem je chronologicky, nic lepšího zřejmě udělat nemohu, protože jakékoliv jiné řazení by ještě víc nedávalo smysl.

Teď něco o RE, aby byli v obraze i ti, kteří neví. Resident Evil je praotcem herního žánru survival horror (starší už je jenom Alone in the dark), poprvé vyšel v roce 1996 na playstation a stal se jednou z vlajkových lodí této konzole. Lidé byli unešeni a později i majitelé PC, což se v té době tak často nestávalo, aby hra z konzole bodovala i na pc (a naopak). RE vyšlo mnoho různých her a k dnešnímu datu je jich snad 10. Já osobně jsem dohrál pouze 3, jelikož na pc vyšly pouze RE1 (původní, je i remake), 2, 3 a 4 🙂 Samotný resident evil vtáhl hráče do hry skvěle – děsivá monstra, sympatiční hrdinové (jen obyčejní lidé, žádná supermani, tedy až do RE4), podivné hádanky (to už tak nějak ke hře patří, ale nic z čeho by se vám zamotala hlava) a gradující příběh. Navíc vždy v zajímavé grafice, zvlášť s perfektním pozadím – původní koncept hry je totiž založen na tom, že svoji postavu vždy sledujete z nějaké vyvýšené kamery, což se mění s tím, jak postava prochází lokací. Možná vám to přijde v této době hloupé, ale věřte, že to fungovalo (skoro) vždy perfektně a dělalo to filmovou atmosféru.

Bohužel časem se z RE stala dojná kráva, kde již nejde o hrdiny (z nichž se supermani stali), ani o příběh (lacině a vesele se křísí něco, co v minulém díle skončilo) a kouzlo hry se vytratilo. Dnes je to jedna z nejúspěšnějších značek (ačkoliv první díl zřejmě vůbec s pokračováním nepočítal), a davy, klepající se jako ratlíci myslí jen na to, až vyjde další potrava. Ale vážně, RE5 bude sračka.

Proto si raději připomenu zajímavé a zábavné momenty z toho, co bylo, a budu dál proklínat Capcom za jeho nenažranost.

Uncensored Resident Evil Opening – původní necenzurované intro. Hra měla to neměla lehké, cenzoři ve většině zemí nadšeně cvakali nůžkama, takže se stalo, že většinou bylo intro černobílé a bez „brutálních záběrů“. Což je poměrně nadnesené, protože intro se nese hodně v duchu béčkových zombie filmů. Kupodivu se tak stalo, že necenzurovaná a barevná verze vyšla v Německu! Ve většině verzí nesměl ani Chris kouřit 😀

Můžete srovnat s krásným intrem remaku.

Resident Evil 1.5 (All Footage) – pro mnoho lidí velká záhada. Resident Evil 1.5 je označení pro betaverzi RE2, která nikdy nebyla dokončena – hra byla kompletně přepracována a i když některé věci zůstaly, nic nebylo jako dřív. Je to dlouhé video, takže je vhodnější spíš pro fanatiky jako jsem já, kteří nadšeně koukají na to, co se do výsledku nedostalo (v roce 97 plánovali možnosti jako zakrvácení šatů, roztrhání šatů, náhodně podle toho, co se stane, a vůbec spoustu dalšího, co se objevilo až o dost později v dalších pokračováních).

Resident Evil 2 ~ G-Virus – jenže pak přišel RE2 se spoustou úžasných renderovaných animací a absolutní atmosférou dotaženou do dokonalosti. Snad všechna videa z RE2 jsou famózní, ovšem toto graduje. Omluvte sníženou kvalitu.

RE2 4th Survivor 03 – Tofu Gameplay, Clear Time 3:41 – RE2 také obsahoval mnoho zajímavých bonusů, a s nimi i tento úchylný a dobře skrytý kousek. Pokud jste hru několikrát dohráli s vysokým hodnocením, objevil se čtvrtý přeživší (ve hře přežijou tři osoby), agent organizace Umbrela, které můžete vidět ve videu výše. A pokud jste hráli ještě dál, objevila se i parodie na agenta, Agent Tofu. Má stejnou (ale zkrácenou) misi jako skutečný agent, a je vyzbrojen pouze nožem.

The Resident Evil 3: Nemesis Intro – poté přišel RE3, který se odehrával ve stejné době na stejném místě jako RE2, ovšem za jiné lidi, což se ještě dá uznat. Další díly už ovšem byly nastavovanou kaší… a v bonusových materiálech Nemesis bylo naznačeno, že pokračování jsou na páse. RE3 nenabídl nic zvlášť nového, kromě hraní za oblíbenou hrdinku prvního dílu, Jill Valentine, několik nových triků v ovládání a houževnatého záporáka, super nezničitelnou zombii Nemesis, která má za úkol zabít všechny, kteří přežili RE1.

Scénáristickou impotenci a zoufalství z toho, že v předchozích dílech (mezi 3 a 4 bylo mnoho dalších přídavků, z těch dobrých třeba Code Veronica, kde se opět vrátil jeden z hrdinů dílu 1 i 2, RE 0 [skutečně, takový je název] a z těch špatných třeba RE:Survivor) nebylo v podstatě nic nového dokládají videa z RE 3.5, což je, ano, máte bod, opět verze RE4, která byla kompletně přepracována.

resident evil 3.5

Nechápejte to úplně špatně – snaha hry vás neustále strašit (vypadá to trochu jako FEAR) a duchové mohou být fajn, ale proboha tohle měl být Resident Evil, ne Krotitelé důchů. Být to jiná hra, byl bych nadšen, ale tohle? Bůh chraň.

Remake jedničky se také neubránil estrádám.

New resident evil?

Toto je speciálně vytvořené video pouze pro prezentaci nenasytným davům. Je dost možné, že se vám to bude líbit, střílečka se zombíky, co víc si přát. Já v tom vidím neskutečnou komedii, protože pokud by váš život byl v ohrožení, sotva byste se točili a dělali podobné efektní blbosti jako protagonisté videa, jejichž charisma momentálně leží 2 metry pod zemí. Raději dám přednost prezentacím, jako je tahle.

Welcome to Africa! – na youtube je mezi fanoušky RE osoba ShadowLeggy pojem. Vytvořila mnoho zábavných videí, i když tvoří pouze v malování (můj dojem 🙂 ) – připomíná to slavné poorly animated video… ano, southpark. A někdy je to podobně zábavné.

A na závěr fandovské video, narážející na jednen kultovní moment z RE1. Jill Valentine, jedna z hlavních postav, se mohla dostat do situace, kdy ji její parťák (Barry Burton) musel zachránit, jinak by ji rozmáčkl klesající strop. Je u toho pronesena hláška Jill Sandwitch. Ve videu Barry kombinuje různé pasáže, které ve hře opravdu říkal. Berte to tak, že je to dost stará hra a dialogy mezi postavami nebyly zrovna nejpropracovanější 🙂

A Jill Sandwich

Reklamy

5 responses to “Nejlepší videa z Resident Evil série

  1. Skvělá videa, škoda že se z mé milované série postupně stává akčí hra pro masy, místo kultovního hororu. Věčná škoda..
    Nejvíc mě dostává video k jedničce, která je spolu s dvojkou jednoznačně to nej z celé série. Že bych šel vyhrabat na půdu playstation? 🙂

    • Ha, tady mě někdo potěšil 🙂 Máš štěstí, že sis zažil PS, co já bych za něj dal. A ještě víc, kdybych dokázal rozjet ty betaverze dvojky, co se mi válí na disku a ztratil jsem k nim instrukce, takže nevím co s tím.

  2. jj, štěstí to bylo. Pamatuju jak jsem to zapnul dole v obýváku na starou TV a v momentě kdy se na Jill vyvalili ti dva psi z oken, tak celá rodina šla tím leknutím málem do kytek. Na tu dobu to bylo něco neuvěřitelnýho. A kdo měl doma Resiho, byl bůh 🙂 A pak už to šlo hopem, každej díl musel být doma, dohrávání za obě postavy, na všechny obtížnosti pokud to šlo atd. Když jsem teďka zkoušel demo pětky, tak jsem byl jenom znechucen. Btw betaverze dvojky?

  3. Ano, jak jsem řekl, označovaná RE 1.5 – unikla na veřejnost, ale jsou k tomu nutné nějaké věci, abys to mohl spustit, a můžeš dokonce najít na youtube videa ze stránek playstationmuseum, kteří tuhle betu také vlastní. Jó, to bych rád zkusil.

  4. jejda, tenhle odstavec jsem v článku přehlídnul ?! To bych si taky rád zahrál, vypadá to krutě. Kde se ta beta dá stáhnout, musím to aspoň pro vnitřní klid zkusit rozjet 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s