Chromý Chrome

Kdo je trendy, už dávno má iphone, boty značky Bořek Stavitel (Bob the Builder) a v neposlední řadě jede na Google Chrome. My, co jsme pozadu, se nejdřív raději informujeme, co nám může nabídnout.

Z bůhvíjakého důvodu se mi Chromě asi dva týdny odmítal nainstalovat přímo od zdroje, ze slovutného Googlu. Při instalaci vždy zahlásil chybu „nelze provést operaci: read“. Co jsem měl dělat? Řekl jsem si, že pokud bude někdo požadovat optimalizaci pro Chrome, řeknu mu, že betaverzi pseudoprohlížeče, který se nedá ani nainstalovat, nevedu.

Nakonec se mi ho šťastně po odpojení firewallu a antiviru podařilo nainstalovat a jsem si jistý, že jste stejně tak nedočkaví jako já, co vám přinese.

Když Chrome spustíte, vypadá tak trochu jako Internet Explorer. Totiž, viditelné menu žádné, volby žádné, vůbec nic. Až po chvilce si všimnete, že napravo jsou nějaké ikonky. Totiž dvě. První ovládá věci, co můžete udělat na aktuální stránce, tedy věci, které se u jiných prohlížečů obvykle dají udělat i kliknutím pravého tlačítka, tedy zbytečnost. Do druhé ikonky je naopak narváno vše, co je u jiných prohlížečů uděláno jako normální nabídka programu, tedy ve Firefoxu Soubor/Úpravy/Zobrazit atd. Ořezáno až na samou dřeň, a i za cenu toho, že je to nepohodlné, ošklivé a nepřehledné.

Z nějakého důvodu by vás mohlo napadlout, že se celou dobu snažím v textu naznačit, že Chrome nemám rád. Nemám. A nevidím důvod, proč ho používat. Kdo chce prohlížeč, kterému může přidávat doplňky a nevadí mu pomalejší start a větší náročnost na paměť, jede na Firefoxu. Kdo chce jednodušší, elegantní a rychlý prohlížeč, má Operu. Komu je to úplně jedno, má svůj Explorer. Proč by někdo z těchto lidí měl chtít něco, co je v podstatě náhrada zmíněného Exploreru? Majitéle IE se vyznačují obvykle tím, že jde o laiky, kteří třeba ani neví, že existují jiné prohlížeče, nebo jsou na něj zkrátka zvyklí.

Chrome nenabízí nic výjimečného a snaží se nalákat na jakousi bezpečnost. Bezpečně je o něm zatím známo pouze to, že na vás donáší (to možná dělají i jiné prohlížeče, ale u Chromajzla je to dost okatě vidět a bylo to i dokázáno). Dost vlezlá reklama na vás doráží leckde – na googlu by se to dalo čekat, ale že i youtube se přidá na stranu nepřítele, to jsem nečekal.

Mimochodem, jsem jediný, komu logo Chrome připomíná Pokébal? Gonna catch em all!

Chytim je všechny!

Aspoň něco vidím pozitivního – stránky Chrome dokáže narozdíl od IE zobrazit normálně. Namísto retardovaného bratrance Exploreru umí Chrome pokročilé selektory a operátory, takže bych alespoň v tomhle byl rád, pokud díky němu někteří lenoši přestanou používat IE. Sice to bude jenom plácnutí do vody a Exploreru se nikdy nezbavíme, ale každá pomoc dobrá.

Reklamy

13 responses to “Chromý Chrome

 1. Naprosto souhlasím i když google mam rád, docela mě začíná štvát jak se všude rve(prohlížeč,mobil atd.)

 2. mimochodem youtube.com běží pod google!

 3. už je tomu let co google odkoupil youtube.

 4. souhlas, zbytečný prohlížeč. Vydržel nainstalovaný asi půl hodiny

 5. Nevím, kdo z vás tomu pořádně rozumí, podle toho, co tu píšete 😀 Rozdíl u všech zmíněných prohlížečů je hlavně v tom, jak stránku načítájí. IE, Firefox, Opera i Google Chrome, všechny to načítají jinak.
  Microsoft se všechno snaží dělat jinak, protože je nejznámější a má nejvíce užívaný software. Někde se můžete dočíst (např. jakpsatweb), že IE používá chybnou interpretaci některých CSS tagů. Není to chybná interpretace, oni to tak mají schválně, aby lidé museli používat IE, protože některé stránky v jiných prohlížečích nefungují správně.
  Firefox je podle mě velmi dobrý prohlížeč pro psaní stránek. Existuje hromada aplikací, kterými si ho můžete „vytunit“. Desing v neposlední řadě. Nějákou dobu jsem jej používal. Zjistil jsem však, že je dost pomalý.
  Opera je z mého pohledu prohlížeč pro profíky. Jde v ní nastavit opravdu ledacos, avšak má ještě stále problémy s hodně stránkami. (Řekl bych nejvíce ze všech zmíněných prohlížečů).
  A Google Chrome? Já osobně jej používám, byť je to jen nedodělaná betaverze. Řeknu vám proč, do jeho okna se toho nejvíc vejde (Největší prostor pro samotnou stránků). Natstandartní desing nemá, ale to já nepotřebuji, líbí se mi jeho jednoduchost. Ale jedna věc je na něm nejlepší a pro mě nejvíc důležitá. Je totiž nejrychlejší. Umí se nejlépe vypořádat s tabulkovými stránkami i velmi rozsáhlými stránkami. Vzhledem k tomu, že byl nejposlednější, dal se nejlépe naprogramovat.

  Nedokážu tedy říci, jaký prohlížeč je nejlepší. Záleží na tom, jaký tip uživatele jste, co všechno používáte, či tvoříte na webu a podle toho by jste si měli vybrat prohlížeč. Je jasné, že z toho všichni chtěj vytřískat hlavně prachy, takže je to jedno, která firma, hlavně ať mi to funguje tak, jak má.

  PS: Já používám všechny prohlížeče, Chrome nejčastěji, ale na všech je něco dobré a něco ne 😉

 6. Já osobně mám v pc IE 8, novou Mozillu, novou Operu, Maxthon…

  Nejvíc používám Mozillu. Občas se hodí Opera. Maxthon používá otec na zaměstnaneckej server, kde se dokáže přihlásit jedině s ním, protože je to prohlížeč stolet za opicema (stejně jako jejich server).

  Mezi prohlížeče, které jsem rovnou zavrhl patří :
  SAFARI, CHROME A FLOCK.

  Zkrátka : Nejlepší je zůstat u klasiky, pokud konkurence nenabízí něco navíc.
  Já myslím, že Google totálně selhal.Náročnému uživateli nemají co nabídnout.

 7. S tím Maxthonem je to pravda 😀

 8. intuitivni a promysleny design bez zbytecnosti a poradna rychlost .. to je asi duvod proc uz pouzivam jen chrome .. a to koduji stranky .. uvedomte si, ze mene je nekdy vice ..

 9. Já zase roky používal FF. Maxthon, Operu jsem nikdy nezkusil. Teď ale používám právě pro rychlost Chrome. FF i IE8 mám nainstalovaný, ale v podstatě už nemám důvod na ně chodit. Mám verzi GCH 2.0.173.1, což je betaverze, ale na Vistách mi šlape bez nejmenšího klopýtnutí. Vše co při prohlížení stránek potřebuji, mi GCH poskytuje. A proč tady píšu? Protože mi není zcela jasné, proč se někdo obouvá do nějakého software, když je zdarma a nemusel za něj dát aní Ká. Přeci, když se mi něco nelíbí, tak to odinstaluji a používám něco, co mi vyhovuje a tady se plamenně někdo ohní nad tím, jak je něco špatné. Chápu relevantnost diskuse nad tím, jestli je lepší skype, nebo ICQ, protože to ovlivňuje potencionálně i mne, protože musím používat protokol ICQ, když většina známých má ICQ a ne Skype jak bych si představoval, ale nechápu, proč se někdo rozčiluje nad používáním prohlížeče. To mi připadá stejné, jako bych se rozčiloval nad tím, že někdo snídá rohlíky, když přeci chleba je podstatně chutnější.

  • Jenže pro rohlíky nemusíš optimalizovat svá ústa 😛 Každý z těchto prohlížečů si, přes všechny řeči, vykresluje kód trošku jinak, většinou to vidět není a je to bez problémů, ale občas to zlobí.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s