Podvodníci, taškáři a blázni

Již nějakou dobu navštěvuji webtrh.cz, což je, jak již vypovídá název, stránka, která sdružuje lidi, kteří podnikají přes internet. Skutečný trh se vším, co se týká internetových stránek. A když vznikne podobný úspěšný projekt, zákonitě se mezi solidními a slušnými prodejci/kupujícími najdou i podivná individua.

A v některých případech tak velice podivná, že mojí nejoblíbenější sekcí se na krátko stal „Odpad“, kde končí příspěvky, které na webtrh nepatří. Do této sekce je možné dále přispívat, takže se zábava někdy násobí s tím, co píše zakladatel takto přesunutého tématu. Najdete zde lidi, kteří se snaží ostatní podvést neuvěřitelným způsobem, lidi, který nemají absolutně pojetí o tom, co si mohou dovolit prodat/cenu toho, co chtějí koupit, což jim nebrání to zkoušet, a jiné, kteří slouží spíš jako veřejné obveselení. Dostane se vám od každého něco.

http://webtrh.cz/25192-kvalitni-levne-webove-sluzby – je úplně normální nabízet služby tím způsobem, že ukradnete cizí šablonu (ideálně spolu s kódem) a spokojený klient nasype penízky. ChIbI kontroloval Word 🙂 (pro pochopení dočtěte vlákno)

http://webtrh.cz/3863-odstraneni-snizeni-pozic-vasi-konkurence – Odborník na odstranění vaší konkurence z vyhledávačů…

http://webtrh.cz/2780-prodam-cheating – 70000 za doménu cheating.cz, nekupte to. Zakladatel tématu Tesi je vůbec zajímavá osůbka, jeho další pokusy jsou opačného ražení, za opravdu hodně práce by platil pomalu almužmou: http://webtrh.cz/6635-poptavam-jednoduchy-aukcni-system (ten systém opravdu jednoduchý není, to si jen vysnil).

http://webtrh.cz/8690-naprogramovani-auto-inzerce – Znovu onen expert, protože tohle je zrovna tak krásné vlákno

http://webtrh.cz/4796-vytvorime-professionalni-web-male-ceny-ctete – Professionální služby, značka levně.

http://webtrh.cz/8246-tema-webu – „Dotaz“, jaké téma by si měl člověk vybrat, aby jeho stránky navštěvovalo 500 lidí denně.

http://webtrh.cz/8510-shanime-zkuseneho-grafika – A hlavně žádné newbíky 😀

http://webtrh.cz/8873-nabizim-sve-sluzby – Toto je příklad smutného faktu. Pokud nemáte žádné reference (tedy nikdo se nemůže přesvědčit o tom, že něco umíte), nemůžete nabízet svoje služby na internetu.

http://webtrh.cz/10001-prodam-pristup-zamitnut – Někdy ani není jasné, co vlastně prodávající nabízí. Nebo k čemu to slouží. Už jste slyšeli o novém vyhledávači Booger?

http://webtrh.cz/10690-prodej – A někdy to už vůbec není jasné 😀

http://webtrh.cz/9169-poptavka – Hledáme člověka, který umí všechny programovací jazyky.

http://webtrh.cz/12311-aukce-design-hotelu – Tato diskuze není k pobavení, ale k pláči nad tím, jak někteří jedinci netuší, co to znamená férové jednání a že podvod zkrátka v pořádku není.

http://webtrh.cz/3661-profesionalni-webove-stranky-flashi-rozmne-ceny – A nad tímto chováním by jeden zaplakal. Bezcharakterní bezpáteřní jedinci.

http://webtrh.cz/4249-nabidka-programator-designer-koder – Perlička nakonec.

Každý někdy šlápnul vedle. Pokud ovšem vaše šlápnutí připomíná některý z případů výše, je čas se nad sebou dost zamyslet. Většina z těch, které jsem zde vypsal, je navíc zřejmě nepoučitelná a zkouší to opakovaně znova.

Reklamy

6 responses to “Podvodníci, taškáři a blázni

 1. johoooo, hezky hezky, souhlasím s tebou. Zaregistrovala jsem se na webtrhu s očekáváním, že narazím na nějakou zajímavou nabídku práce pro grafika – a jsem celkem zklamaná. Vetšina nabídek co jsem viděla není dostatečně ohodnocena, nebo se nabízí odměna „něco za něco“…ale to co píšeš je extrém :-))) lidi kteří nic neumí snižují hodnotu práce zkušených grafiků a kodérů…fuj

  • Jistě, jsou to extrémy. Snažím se na to koukat spíš s humorem, jinak to ani brát nejde 🙂 Bojovat se proti tomu dá i jinak, ale když o něčem takovém napíšu, tak se nemá cenu rozčilovat.

 2. Prostě další web, na kterém smrdí podnikatelé….ehm…Vlastně podnikavci, kteří si na podnikání hrajou.

  Prohlížel jsem akorát ten první odkaz s “tvůrcem levných webů“.
  Slušně jsem se zasmál. Nejlepší byl příspěvek samotného tvůrce :

  webové služby levně

  Default
  Je to všechno má práce.
  A jestli jsou tam nějaké šablony tak jen proto že se klientovy šablony líbily a chtěl je.
  Tak nevým oco vám jde.

  ——————————————————————————

  Tak nevÝm OCO jde jemu. Asi o snadný zisk za málo odvedené práce…

  • Nepochopil jsi, o co se jedná. Můj příspěvek sbírá pouze opravdu ujeté případy, webtrh skutečně jako základna k internetovému podnikání funguje a to velmi dobře! Většinu svých zakázek jsem dostal odtamtud a nebýt existence těch stránek, byl bych na tom dnes o dost hůř.

 3. lefiath

  Pochopil jsem, o co se jedná. Spíš jsem to špatně napsal.

  Je mi jasné, že společnost, která provozuje webtrh, nechce takové podnikavce.

  Kdyby tam byli jen oni, tak by ty stránky ztrácely smysl.

  Příště se líp vyjádřím. 🙂

 4. ne že bych ti to sem nak chodil navštěvovat, ale tohle bylo dobry 😀

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s